Pięć praktycznych kroków, dzięki którym dowiesz się, jak napisać zaproszenie

Zapraszanie gości na ważne uroczystości nie jest już tak proste, jak w dzieciństwie. Powszechnym już zwyczajem stało się wręczanie zaproszeń przygotowanych specjalnie na konkretną okazję. Jeśli planujesz pierwsze urodziny dziecka, przyjęcie z okazji jubileuszu urodzin albo rocznicy ślubu, koniecznie sprawdź, jak napisać zaproszenie. Szybko przekonasz się, ile radości sprawi Ci samodzielne uzupełnienie zaproszenia!

Zapraszanie w dobrym guście

Zdecydowałeś, że organizowana przez Ciebie uroczystość przeznaczona będzie wyłącznie dla kilku najbliższych Ci osób? Nic nie stoi na przeszkodzie, by prośba o obecność została przekazana w formie ustnej. Wyjątkiem jest wesele - w takim przypadku każdy powinien otrzymać oficjalne zaproszenie, wręczone osobiście lub przekazane za pośrednictwem poczty.

Zanim zdecydujesz się przekazać gościom pisemną prośbę o przybycie, koniecznie sprawdź, jak napisać zaproszenie.

Zasady, które Cię obowiązują

Treść zaproszenia może być dowolna, ale co z jego formą? Jeśli uważasz, że wewnątrz eleganckiej karty możesz zamieścić dowolny tekst, jesteś w błędzie! Starannie przygotowane zaproszenie świadczy o Twoim stosunku do zapraszanych gości - to właśnie ze względu na nich warto poświęcić odrobinę czasu. Poznaj zasady, które obowiązują Cię przy pisaniu treści zaproszenia.

1. Informacja o nadawcy

Pisząc treść zaproszenia, koniecznie pamiętaj, by precyzyjnie określić imię i nazwisko nadawcy. Zdecydowanie unikaj zwrotu „zapraszam.” Jeśli tak napisane zaproszenie trafi w ręce odbiorcy od kilku osób jednocześnie, jesteśmy przekonani, że zostanie od w domu.

2. Zaproszenie w trzeciej osobie

Przygotowując treść zaproszenia, pamiętaj, by posługiwać się trzecią osobą liczby pojedynczej. Taka forma jest zdecydowanie bardziej oficjalna.

3. Informacje o adresacie

Zaproszenie musi być adresowane do konkretnej osoby. Unikaj zwrotu „ciebie”, zastępując go imieniem zapraszanego. Pełna personalizacja sprawi, że poczuje się on naprawdę wyjątkowo!

4. Konieczne elementy zaproszenia

Zaproszenie, pomimo że jest krótką formą, koniecznie musi zawierać szczegółowo określone elementy składowe. Wśród nich znajdziesz dokładne dane nadawcy i adresata, obejmujące imię i nazwisko, informacje dotyczące okazji, z jakiej organizowane jest przyjęcie, precyzyjnie określony czas i miejsce wydarzenia oraz ewentualne warunki, które zapraszany powinien spełnić.

5. Zachowaj odpowiednią formułę

Już wiesz, jak napisać zaproszenie, jednak zanim rozpoczniesz pracę, pamiętaj, by zachować grzecznościową formułę treści. Tak przygotowane zaproszenie będzie eleganckie i pełne szacunku dla zapraszanej osoby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl